Twoja twarz doceni masaż limfatyczny

kierunki masazu limfatycznego na twarzy 0

W dzisiejszych czasach salony kosmetyczne, ale też gabinety odnowy biologicznej oraz placówki specjalizujące się w medycynie naturalnej oferują coraz bardziej urozmaicone, a co najważniejsze skuteczne, zabiegi poprawiające wygląd naszego ciała. Za odkrycie dwudziestego pierwszego wieku uważa się masaż limfatyczny wykorzystywany zarówno w kosmetyce, jak również w fizjoterapii. Cel stawiany przed takim zabiegiem jest jeden – poprawa krążenia krwi i limfy. Masaż ma doprowadzić do polepszenia jej przepływu, a także uniemożliwić powstanie zakrzepów oraz niedokrwienia, poprzez odżywianie tkanek.

Jak już wspomniałem, masaż limfatyczny twarzy oraz innych części ciała oferują salony masażu, a także większość gabinetów odnowy biologicznej, medycyny estetycznej i medycyny naturalnej. Po wcześniejszym zapoznaniu się ze sposobem jego wykonania, a najlepiej podpatrzeniu specjalistów przy pracy, możemy przeprowadzać masaż limfatyczny samodzielnie, w zaciszu naszego domu. Nie poniesiemy wtedy kosztów, lecz musimy się liczyć z tym, że nie będzie on aż w takim stopniu efektywny, w jakim byłby przeprowadzany przez osobę do tego wykwalifikowaną.

Najbardziej popularną częścią ciała, którą poddaje się zabiegowi, jest twarz. Z całą pewnością doceni ona i będzie wdzięczna za taki zabieg. Masaż limfatyczny twarzy ma na celu złagodzenie bólu oraz stanów zapalnych zatok, pozwala również na redukcję opuchlizny wokół oczu. Jest on również polecany przed wykonaniem zabiegów medycyny estetycznej oraz mniej inwazyjnych, takich peelingi, mezoterapia, wypełnienie kwasem hialuronowym, natomiast po ich wykonaniu świetnie sprawdza się jako pomoc w regeneracji.

Masaż limfatyczny, wykonywany na twarzy, to zabieg trwający przeważnie około czterdzieści pięć minut, a ruchy masażysty są wykonywane zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Jeśli interesuje Was masaż limfatyczny twarzy Poznań – polecam usługi INNmed, czyli placówki mieszczącej się tuż obok tego miasta.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *