Krzewy róż, czyli angielski ogród

czerwone róże pnące 0

Ogród w stylu angielskim nierozerwalnie kojarzy nam się z różami, ceglanymi murkami, alejkami z ukrytymi na ich końcach ławkami i zielonym gąszczem roślin lubiących wilgotne stanowiska. Jeśli marzy nam się tego rodzaju ogród angielski i nie boimy się trochę ciężkiej pracy, jaką jest przycinanie i odżywianie roślin, postawmy na przewagę róż. Krzewy róż raz na zawsze odmienią naszą przestrzeń. Sprawią, że ogród stanie się bardziej dostojny i przed wszystkim przepięknie pachnący oraz kolorowy.

Zacznij organizować ogród od róż pnących

Róże to bardzo piękne i niezwykle ozdobne rośliny. Na tle murków i ścian najpiękniej prezentują się oczywiście róże pnące. Z nich też możemy zrobić kwietne bramki na podstawie z żelaznej pergoli. W miejscach przeznaczonych do rekreacji, w których spędzamy najwięcej czasu, posadźmy róże pachnące. Ich aromat w gorące letnie dni będzie wręcz upajający. Kupując nowe sadzonki róż przepatrzmy cały asortyment. Każda szkółka róż zaoferuje nam wiele rodzajów róż, na pewno również takie, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Najważniejsze, że w takim gospodarstwie ogrodniczym można nabyć je w najwyższej jakości. Zdrowe i mocno ukorzenione, a rozbudowany system korzeniowy sadzonki jest bardzo istotny. Te słabej jakości, korzenie często mają bardzo liche, a co z tego wynika – trudniej im się przyjąć po wsadzeniu.

Różnorodność jest ważne – stawiaj na różne odmiany róż

Jeśli w naszym ogrodzie róże będą stanowiły przewagę nad innymi roślinami, postawmy na dużą różnorodność i wybierajmy spośród różnych odmian. Jest ich naprawdę mnóstwo, co szybko pokaże i uświadomi Ci pełna oferta jakiejkolwiek szkółki róż. Przy ścianach posadźmy róże pnące, przy ścieżkach i tarasie pachnące, na obwódkach rabat płożące, a w ich centrum róże wielkokwiatowe. Te ostatnie wyglądają obłędnie pięknie. Aby uniknąć chaosu, możemy postawić na dwa lub trzy podstawowe kolory, których konsekwentnie będziemy się trzymać tworząc kompozycje z kwiatów w naszym ogrodzie. Decydując się na róże musimy pamiętać, że krzewy wymagają okresowego cięcia oraz systematycznego usuwania przekwitłych kwiatostanów, by pobudzić roślinę do kwitnięcia. Na ten temat warto się doszkolić na blogach czy w czasopismach, a nawet kanałach społecznościowych poświęconych ogrodnictwu, a w szczególności różom.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *